İŞİN DÜRÜSTLÜK OLSUN

 

İŞİN DÜRÜSTLÜK OLSUN

Bir Ata Sözümüz diyor ki, “Keskin Bıçak Olmak İçin Çok Çekiç Yemek Gerek.” Yediğim çekiçlerin sayısını bilmem ama, evrile evrile bu günlere nasıl geldiğimi, basamakları nasıl sabırla çıktığımı çok iyi bilirim.

Ne güzel demiş Yunus Emre, “Cümleler doğrudur sen doğru isen, doğruluk bulunmaz sen eğri ise”…Doğruluk üzerine kurulu ticaret hayatımın, en büyük hilesi  doğruluk terazimin menzili, bu gün sektörüme bir marka ile geri döndü. Davillo, uzun yılların emekçisi, sadece ve sadece emek satan Hasan Erbasan’ın bir hikayesi değil. Sadece yolu meşakkatten geçen o hikayenin  bir iz düşümü…

Perde Satıcıları Dergisi’nde bana ayrılmış bu köşede,  bu sefer sektörle ilgili yada kurucusu olduğum Davillo’nun yenilikleri ile ilgili yazmak yerine; kalemimi sadece teşekküre ayırmak; ahde vefaya sahip çıkmak istedim.

Davillo’yu marka yapan siz değerli Davillo sevdalılarına, sektörde her daim davillo’nun yanında olan yurt içinden ve yurt dışından sevgili müşterilerime, üretici firmalarıma, tedarikçi firmalarıma, Davillo çatısı altında çalışan mesai arkadaşlarıma ve özellikle genç yaşta bayrağı benden devralıp, omuzlarına Davillo gibi bir markanın yükünü yükleyip, güler yüzlü ticaret anlayışı ile baba dostlarına sahip çıkan sevgili oğlum Engin Erbasan’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.  

Her zaman yenilkçi fikirlerim ile firmama ve sevgili oğlum Engin Erbasan’a rehber olmaya çalıştım. Misyonum dürüstlük olurken, değerlerim ise hep müşteri memnuniyeti odaklı oldu. Kalitemden asla ödün vermeyerek; markam olan Davillo’yu her zaman zirvede tuttum. Perde sektörüne faydalı olabilmek için her yıl yurt içi ve yurt dışı fuarlarına katıldım. Perde  Toptancılığımın yanı sıra, siz değerli dostlarıma perde sistemleri ayağında da hizmet vermeye gayret ettim. Deniz aşrı ülkelere ihracat yaparak, ülkeme katkılarda bulundum. Katma değerli ürünlerin altına yenilikçi kimliğim ile imza attım. Katma değer demişken; devletime vergimi eksiksiz ödedim. Onlarca öğrenci yetiştirdim. Bu öğrenciler arasında en özelim, oğlum Engin Erbasan oldu.

Ama hiçbir zaman ben başkası olmadım, hep Hasan Erbasan olarak kaldım. Kalmaya da devam ettim. Bayrağı  teslim ettiğim o gün, oğluma “işin dürüstlük olsun” dediğim gündü. Aslında bu üç kelime ile ben, sol yanıma markamı, gururumu, tırnaklarımla kazandığım şerefimi emanet etmiştim. Yıllar sonra gördüm ki emanetimin sesi deniz aşrı ülkelerden geliyordu.

Saygılarımla

Davillo Kurucusu

Hasan Erbasan

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Bırakın

Gönder