Biz Davillo Ailesi olarak,

Biz Davillo Ailesi olarak, ofis ve evlerinizde pratik ve şık tasarımların altına imza atmaya ve üretmeye devam ediyoruz. Perdelik Tül Kumaş ve Mekanik Perde Sistemleri Toptancı ve imalatçı firması olarak; yeni yılın tüm sektörümüze huzur ve bol kazançlı bir yıl getirmesini diliyoruz.

Her şeyden nem kapan bir sektör olduğumuzu; bu durumunda üreticiye, toptancıya, perakendeciye, atölyeciye ve hatta tedarikçiye kadar ağır bedeller ödettiğini de çok iyi biliyoruz.

Ülkemizin sosyo – ekonomik durumu, komşu ülkelerin bir birleri ile olan savaşları, bu savaşlardan etkilenen diğer komşu ülkelerin ekonomik sarsıntıları, pandemiler, iç kaoslar, birçok konuda dış ülkelere bağlılığımız, paramızın yabancı para karşısında değer kaybetmesi ve daha birçok alan da sektörümüzü etkileyen durumlar söz konusu…

Bu durum karşısında yapmamız gereken tek şey ümidimizi kaybetmeden yolumuza devam etmek ve hatta gerekirse o krizlerde büyüme politikası izlemek; en doğru ve cesaretli iş olacaktır.

Her şeyi para birimi bakımından değerlendirmek doğru olmamakla birlikte; bu gibi sıkıntılarda müşterimizi elimizde tutmak için her zamankinden daha çok güler yüzlü ve esnek ticaret anlayışını benimseyerek yol almak en doğrusudur.

Siz firma olarak uzun ve tecrübe dolu yılları geride bıraktıkça, zaten; kemikleşmiş bir müşteri kitlesi ile yol alacak ve bu durumdan en az zararla çıkacaksınız. Ümidin olmadığı hiçbir yerde çalışmanın ve üretimin olmayacağı aşikardır.

O halde; çevremizden ne kadar az etkilenirsek, o kadar çok üretime imza atarız. Özellikle sektörümün kıymetli gençlerine naçizane tavsiyem; hiç geriye bakmadan hep ileriye bakmaları ve üretmekten asla vazgeçmemeleri olacaktır. Küçük veya büyük her türlü üretim sektörümüz için hayati önem taşır.

Firman olan Davillo üzerinden örnek verecek olursam; biz hep krizlerde büyümüş ve her zaman öz sermayenin dışına çıkmamışızdır. Sizde, hak vereceksiniz ki; hiç bir firma birden bire büyümemiştir. Azim, gayret, çalışma, ön görülü vizyonlar ve biraz da cesaret firmaları bulundukları yerden ileriye taşıyan yegane etmenlerdir.

Tüm bu etmenlerin paralelinde, önce sabırlı olmak ve elinizde ki tüm olanakları kullanarak; çok çalışmak hepinizin ilkesi olsun. Daha güzel yarınlara hep birlikte merhaba diyebilmek dileği ile 2024 yılınız kutlu olsun.

Davillo Kurucusu

Tetsiad Yön. Kur. Üyesi

Hasan Erbasan  

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Bırakın

Gönder