Birlik ve Beraberliğin Önemi.

Ben, Hasan Erbasan. Davillo’nun kurucusu aynı zamanda Ev Tekstil Sektörü’nün Çatı Kuruluşu Tetsiad’ın Yönetim Kurulu Üyesiyim.

Tetsiad Ailesi olarak, “2023 Ekim Ayı Üye Toplantımızı ve Yönetim Kurulu Toplantımızı” Ankara’da; Ankaralı sektör mensuplarımızla birlikte gerçekleştirdik. Tetsiad Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hasan Hüseyin Bayram Beyefendi’nin önderliğinde, değerli yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte Ticaret ve Çalışma Bakanlıklarına; sektörümüze dair dert ve sıkıntılarımızı sunarak; çözümler aradık.

Ankara’da bir camiimizin Unesco Dünya Mirası Listesi’ne girmesi dolayısıyla yapılan açılışında bulunduk. Ankara Ticaret Oda Başkanı ile gerçekleştirdiğimiz istişaremizde fikir birliğine vardır.

Proğramımızın arkasından Ankara Point Otel’de Sevgili Ankaralı meslektaşlarımızla bir toplantıda buluştuk. En çok dile getirilen konulardan en önemlileri, ihracat ve ithalatçılar için gümrükte geç kalınmış ürünler ve gümrükte yaşanan sıkıntılar olurken; iç ticarette ise eleman yetiştirememek başlıca promlemler olarak kayıtlara alındı.

Üreticisinin, toptancısının, tedarikçisinin, atölyecisinin ve perakendecisinin başlı başına eleman sıkıntısı; nasıl çözülebilir, gençlerimizi nasıl teşvik edebiliriz, mesleğimizi nasıl sevdirebiliriz gibi konulara değinerek; bu konuda Tetsiad Yönetiminin ve Ankaralıların görüşlerini aldık.

İliyoruz ki halledilemeyecek problemler değil tabi ki… Ancak; zaman alacak ve efor isteyecektir. Attığı her adımdan emin ve kararlı olan yönetimimiz u konuda da tıpkı Hometex Fuar örneğinde ki gibi çalışma gösterecek ve sektörü rahatlatacaktır.

Ayrıca Ankaralı meslektaşlarımıza esnaf ziyaretinde bulunarak, toplantıya gelemeyenlerinde dert ve sıkıntılarını dinledik.

Yenilikçi ve başarılı firmalarımızı da kutlamadan geçmedik.

Ankara’ya gitmişken olmazsa olmazlarımızdan “Anıtkabir” ziyaretimizi de gerçekleştirerek, Atamıza olana görevimizi yerine getirdik.

2023 Ekim Ayı Tetsiad Üye Toplantımıza katılan, kıymetli düşünceleri ile sektörümüze ışık olmaya çalışan Ankaralı meslektaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyor ve bu toplantıların tekrarını diliyoruz.

2023 yılı güz sezonumuzun herkese hayırlı ve bereketli geçmesini Tetsiad Ailesi olak canı gönülden diliyoruz.

Birlik ve beraberliğin önemli olduğunu bir kez daha vurguluyoruz.

Hasan Erbasan

Davillo Kurucusu

Tetsiad Yön. Kur. Üyesi

Perde Satıcıları Dergisi Köşe Yazarı

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Bırakın

Gönder