Davillo, gökyüzünde yıldız toplamaya devam ediyor.

Dayan kitap ile, dayan iş ile.

Tırnak ile, diş ile, umut ile,  sevda ile düş ile.

Ahmet Arif

Haber: Emel Benli / Ankara

Perde ve Fonluk Kumaş Toptancısı ve Mekanik Perde Sistemleri İmalatçısı, Türkiye’nin markası Davillo, bir başka başarı hikayesi ile yine gündemde…

Sektörün en başarılı firmalarından Davillo’nun Kurucusu Kıymetli Büyüğümüz Sayın Hasan Erbasan, Ankara’da her yıl düzenlenen ve bu yılda “2022 Yılı Enleri Ödül Töreni’nde,” “Sektörde 50. Yıl Altın Marka Ödülü’ne” layık görüldü. Sektörün En’leri ödülünü Güzel Sunucumuz Sayın Burcu Esmer Soyun elinden aldı.

Davillo’nun kurucusu olmanın yanı sıra Türk Ev Tekstili Sektörü’nü bir çatı kuruluşumuz olan Tetsiad Yönetim Kurulu Üyeliği ile temsil eden Sayın Hasan Erbasan, başta sektörümüzün ve bizlerin medar-ı iftihar-ı oldu. 2023 yılına girerken çok değerli bir yılbaşı hediyesi aldı. Aslında almış olduğu, bir ödül değil, sektörde ki başarı dolu hayatının yarım asırlık takdiri oldu. Böylelikle hak ettiği ünvanını Davillo’nun en güzel köşesine koydu.

Dile kolay yarım asır.

Davillo’nun Kurucusu Değerli Büyüğümüz Hasan Erbasan yıllar önce Davillo’nun yöneticiliğini sevgili oğlu Engin Erbasan’a bırakarak, bayrağı ona devretmişti. Çok iyi yönetildiğini bildiği halde her sabah erkenden şirketine gelip, odasının kapısını açarak koltuğuna otmuş ve sektör için çalışmaya devam etmiştir.

50 yıllık birikimini, oğlu Engin Erbasan’ın firma bünyesine soktuğu teknoloji ile harmanlayarak, Davillo’yu, dün olduğu gibi, bu günün ve yarının firması yapmıştır.

Bir 50 yıl daha başımızda olman dileği ile, sektör sana minnettardır.

Benzer Haberler

Yorum Bırakın

Gönder