Denge Tekstil Başarıya Doymuyor.

Haber: Emel Benli / Adana

Uzun yıllar köy köy mefruşat ürünleri satarak geçimini sağlayan ve sektörümüze 1981 yılında toptancılıkla devam eden sevgili büyüğümüz Mehmet Çam, anılarını bizimle paylaştı. Çam Manifaturayı kardeşleri ile beraber kurarken; sektörde ki yerini ve  devamlılığının hedeflerini belirleyen Sayın Mehmet Çam, sanki bu günleri görürcesine hesap etmişti. Çünkü sektör bilgisini ve birikimini tecrübeleri ile birleştiren Sayın Çam, günün birinde sektörün markaları arasına gireceğinin de hesabını yapmıştı.

Çam Manifatura yıllarca sektöre hizmet etmiş ve adı gibi çam olan Mehmet Çam’ı eskitememişti. Yıllar sonra sevgili kardeşlerinden  ayrılarak kendi markasını kuran Sayın Mehmet Çam, Denge Tekstil’in temellerini böylelikle atarak geleceğe bir hedef daha koymuştu. Denge markasının yanında artık Tiranda markası da her geçen gün büyüyordu. Adana sektörü hızına yetişemediği bu dev adamla rekabete bile giremiyordu.

2500 m2, 3 katlı bünyesinde tül ve fonluk toptancılığı hem de atölyelerinde sistem perdeleri imalatı yapan Mehmet Çam, perde sistemlerinde Laris Markası ile yol alıyor. Dağım dediği sevgili oğulları, Bekir Çam ve Sinan Çam ile  sektöre hizmet etmenin huzuru içerisinde; 42 kişiye de istihdam sağlayan Sayın Çam, şehri olan Adana’ya ahde vefasını ödüyor.

Adana’nın Yüreğir Bölgesinde E 5 Karayolu üzerinde hizmete devam eden Denge Tekstil,  ayrıca Sayın Sefa Sivaslıoğlu ve Sayın Hüseyin Sivaslıoğlu’nun da sonsuz katkıları ve hizmet anlayışı ile yerini korumaya devam ediyor. Aslında bir aile şirketi olan Denge Sayın Mehmet Çam’ın belirlediği hedeflerle başarıdan başarıya koşuyor.

Denge markasında 150, Tiranda markasında 150 başlık ile toplamda 300 başlıkla Türkiye geneline Edirne’den Kars’a hizmet götüren Denge Tekstil, yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da Türkiye’nin ihracatına da katkıda bulunmaktadır. Ayrıca Plicell’in de Adana Üretici Bayiliğini yapmaktadır.

Bizler sektörün emektarı Sayın Mehmet Çam’ın anılarını dinlemeye doyamadık, bu anıları sizlerle de paylaşmak istedik. “İlkokulu, ortaokulu ve liseyi ticaretin içinde okudum, ticaretle yoğuruldum.” Diyen sevgili büyüğümüz Mehmet Çam, halen Denge Tekstil’in başında bulunmaya devam ediyor. Ve ekliyor” Hedefi olmayan bertaraf olur.” diyor, büyük üsdat… Sözün bittiği cümle; bu cümlenin önünde ancak saygı ile eyiliriz.   

DENGE TEKSTİL SAN. Ve TİC. A.Ş.

Merkez: Özgür Mah. Girne Bulvarı No: 207 / A – Yüreğir / ADANA

Tel: 0322 394 46 56 ( pbx )

Fax: 0322 394 50 60

TAÇ PERDE TOPTAN BÖLGE BAYİİ

İletişim: Başak Mah. Girne Bulvarı No: 186 / A – Yüreğir / ADANA

Tel: 0322 323 65 55

Fax: 0322 394 50 60

Web: www.larisperdesistemleri.com

Benzer Haberler

Yorum Bırakın

Gönder