Türk Ev Tekstili tarihinde yaşayan bir efsane; taçsız kral Kemal Ulusal ...

Haber: Emel Benli /  İSTANBUL & Özel Haber

Tarih  kitapları taçsız krallarla doludur. Türk Ev Tekstili; tarihinde yaşayan ve taçsız bir kral olan, en az Vinaldi kadar marka olmuş Sayın Kemal Ulusal ile ne kadar gurur duysa azdır... 35 yıllık tecrübesi ve kalitesi ile siz değerli dostlarına ticaretin en güzelini  sunmaya çalışan Ulusal Tekstil’in sahibi Sayın Kemal Ulusal’ın, gelenekten geleceğe doğru kendinden emin adımlarla kalitesini, özgün bir marka haline getirerek " Vinaldi " ile Balkanlar’a kadar yol alması ve sesini duyurması, Tük Ev Tekstili tarihi açısından büyük önem taşımaktadır.

Sultanhamam öğrenciliği ile sektörümüze 35 yıl önce adım atan Sayın Ulusal, meslek akranları arasında parlayan bir yıldız gibi ticaretimize ışık olmuş ve siz değerli perakendecilerimize bir saman yıldızı gibi, yol göstererek Sultanhamam’da tam 25 yıl vefa örneği sergilemiştir.Temiz ve aranılan ticareti ile her geçen gün rotasını daha da genişleterek günümüze kadar taşımıştır.

Vinaldi markası ile bir çıkış gerçekleştiren Ulusal Tekstil Yön. Kur. Başkanı Sayın Kemal Ulusal, Türkiye genelinde 100’ün üzerinde " Vinaldi Consept " mağazalarının altına tartışılmaz ürün kalitesi ve hizmeti ile imza atmış ve aynı zamanda Türkiye’nin Ev Tekstili ihracat payında da büyük bir rol üstlenmiştir. Türk Ev Tekstili’ne kazandırdığı istihtam da hiç küçümsenemeyecek kadar önemlidir. 

 İstanbul Güneşli’de ki 9 katlı, 8200 m2 alana yayılmış mağazasında, rütin bir sektör klasiğini bozarak, showroum haline getirerek; kendisini ayrıcalıklı kılmıştır. Avrupa ülkelerinde dahi eşi benzeri olmayan showroumunda, toptancılığını yaptığı perde ve  ev tekstil guruplarını en güzel şekilde sergilemiş ve kendi ellerinden çıkan bu showroum ile " UlusalTekstil farkını " bir kez daha göstermiştir.

Ticarette insan ilişkilerinin en güzel örneğini, ticaretin püf noktalarını, mağazacılık sisteminin önemini, heyecanını, müşterilerine verdiği değeri dile getiren Sayın Ulusal, her zaman gönüllerimizin taçsız kralı olacak ve yeni nesil meslektaşlarımıza örnek  teşkil edecektir. 

Hem yurt içi, hem yurt dışı consept mağazacılığı ile sektörümüze hayat veren Kemal Ulusal, aynı zamanda öyle bir hazineye sahiptir ki; biricik evladı, sağ kolu olan İsmail Ulusal’ın babası olma sıfatı; kendisine her zaman mutluluk getirmiş ve oğlu İsmail Bey ile her zaman gurur duymuştur. Oğlunuda kendisi gibi vefalı yetiştiren Kemal Ulusal, her zaman ülkesinin kalkınması için çaba sarfetmiş ve ev tekstil sektörünün gelmiş - geçmiş en başarılı üyeleri arasında yerini almıştır.

 Biliyoruz ki; sektör fertlerimizden tam not alan Kemal Bey, zaman zaman siz değerli dostlarımızın ağabeyisi, kardeşi, dert ortağı olma şerefini üstlenmiş ve yol göstermeyi her zaman düstür edinmiştir. İşini çok seven ve geçmişini hiç bir zaman unutmayan sektörümüzün öncülerinden biri olan Kemal Ulusal’a sektörümüze katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunuyor, başarılarının devamını diliyoruz...Sektörümüzün parlayan bir yıldızı olarak kalacağını adımız gibi biliyoruz...   

ULUSAL TEKSTİL & VİNALDİ

İletişim Merkez: Evren Mah. Cami yolu Cad. No : 71 Bağcılar / Güneşli / İSTANBUL 

Tel : +90 (212) 444 4 ULS (857)

Faks : +90 (212) 630 09 07 

Ankara Şube: Şenkal Sk No: 3/ B- Siteler / ANKARA

Tel: +90 312.  353 10 41- 44

Fax: +90 312. 353 24 26

 

 

Benzer Haberler

Yorum Bırakın

Gönder