İNSAN BİRİKTİRMEK

Uzun yıllardır perde sektörüne, Muteks Genel Koordinatörü olarak hizmet vermekteyim. Sektörün Perde Sistemleri alanında Türkiye’nin markası olan Muteks çatısı altından; Türkiye’nin dört bir tarafında ki değerli müşterilerimize ve siz değerli sektör mensuplarımıza saygılarımı sunuyor, bundan böyle “Perde Satıcıları Haber Portalı’ında” tecrübelerimden yola çıkarak, birikimlerimi sizlerle paylaşacağımı dile getirmek istiyorum…Siz hiç insan biriktirdiniz mi?

İlginç bir duygudur…”Biriktirmek”

Eskicilerin, antikacıların olduğu yerlere hemen hemen hepimiz gitmişizdir. O eşyalara bakarken, dokunurken aklımızdan geçmiştir; kimlerin eli değdi, kimlerin elindeydi, hangi yıllardan bu günlere geldi diye…kim bilir o eşyalarda ne anılar var. Sonra birileri o anıları satın alır. Artık o, onundur. Ve satın aldığı o anı dolu nesneye kendi yaşadıklarını ekleyecektir.

Kimimiz zihnimizde yaşanan anıları biriktirir, kimimiz defter arasında gül biriktirir. Kimimiz gittiğimiz yerlerin biletlerini biriktiririz…Ama en değerlisi “ İNSAN BİRİKTİRMEKTİR.” Hem zor, hem kolaydır insan biriktirmek.

Hayatımızın her anında insanlar vardır. Zordur insan olmak; özellikle de iyi insan olmak…Hiç kimse özünde kötü değildir. Zaman ister, emek ister, çaba ister.

Kolaydır insan olmak; sen iyi bir insansındır. İyi insanlar zaman alsada gelir seni bulurlar.

” Güzel hayat isteyen, güzel insan biriktirsin” Cemal Süreyya’nın dediği gibi; ilginç bir duygudur biriktirmek…Olduk olmadık şeyleri biriktiririz de; ama nedense hiç aklımıza gelmez insan biriktirmek.

İnsan toplumu oluşturur, insan toplumun temel taşıdır, onun içindir ki; önce insanım demeliyiz. Sonrada insan olmalıyız.

İnsan Yaradan’ın eşsiz bir armağanıdır. İnsan denilen muhteşem makine için söylenecek çok şey vardır. Mesela bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır.

Hatır bilenlere selam olsun…

Muteks Genel Koordinatörü:

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Bırakın

Gönder